Wędki Spinningowe


Wędki spinningowe to przede wszystkim wędziska dwuczęściowe, które przeznaczone są do połowu ryb drapieżnych. W wędkach spinowych najczęściej stosuje się sztuczne przynęty. W chwili obecnej możemy podzielić wędki spinowe na 5 głównych kategorii. Pierwszą z nich stanowią wędki spinowe ultralekkie, które charakteryzują się ciężarem wyrzutowym do 15 gramów. Drugą kategorię tworzą z kolei wędki spiningowe lekkie o maksymalnym ciężarze wyrzutowym do 30 gramów. Kolejną kategorię tworzą wędki spinowe średnie (ciężar wyrzutowy do 50 gram) i wędki spinowe ciężkie (ciężar wyrzutowy powyżej 50 gram). W polskich sklepach wędkarskich można spotkać również popularne wędki castingowe.

Popularny Spinning

Jak widać wędki spinningowe to bardzo szeroka gama wędek nie tylko o wielu różnych ciężarach, ale również i o wielu długościach. Warto wspomnieć również o tym, że w Polsce to właśnie metoda spinningowa jest najpopularniejszą techniką wędkarstwa. Duża popularność tej metody przyczyniła się w dużej mierze do różnorodności wędek tego rodzaju na rynku i oczywiście na bardzo dużej liczbie wędzisk przygotowana dla wędkarzy.

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wędkarstwem mogą zastąpić uniwersalne wędki i sięgnąć po coraz popularniejsze w naszym kraju wędki stricte okoniowe.

Nowa wędka spinningowa

Jeżeli planujemy zakup nowej wędki spinningowej powinniśmy w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie w jakich łowiskach będziemy łowić ryby i do tych miejsc dobrać odpowiednie kije. Inne długości kijów stosuje się na rzekach, inne na jeziorach, a jeszcze inne na stawy. Dokonując wyboru swojej pierwszej wędki powinniśmy oprócz ceny wziąć pod uwagę również sam materiał z jakiego jest skonstruowana wędka. W wędkarstwie spinningowym każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie. Spinning jest bardzo popularną metodą wypoczynku nad wodą. Przy odpowiednich mikro-przynętach i niewielkich umiejętności będziemy mogli metodą spinową złowić praktycznie wszystkie ryby.

Na naszym rynku dostępnych jest bardzo wiele firm, które oferują wędki spinningowe jednak wybranie tych najlepszych wbrew pozorom nie jest wcale zadaniem takim prostym jakby mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Początkujący wędkarze powinni sięgać po produkty takich firm jak choćby Dragon, Shimano, Mikado, Savage Gear czy Okuma.