Jak łowić okonie na spinning?


Złowienie dużego okazu okonia jest marzeniem wielu spinningowców. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak skutecznie łowić okonie na spinning. 

okoń na spinning

Dobra przynęta

Kluczem do sukcesu jest oczywiście dobranie odpowiedniej przynęty. Jeżeli chodzi o okonie, to w pierwszej kolejności warto postawić na specjalne błystki wirujące. Doskonałą alternatywą są również błystki wahadłowe, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Warto postawić również na twistery (3-4 centymetrowe), specjalne rippery okoniowe i niewielkich rozmiarów woblery.

Odpowiednia technika połowu

Swoje szanse na powodzenie można zwiększyć korzystając z odpowiedniej techniki połowu. Zaleca się, aby po zarzuceniu przynęty pozwolić jej całkowicie opaść na dno. Dopiero po minucie można oderwać ją od dna z bardzo dużą szybkością. Jeżeli chodzi o samo wyciąganie ryby, to należy to robić pewnie i z odpowiednim wyczuciem. Nie można zacinać zbyt mocno, ponieważ w ten sposób łatwo rozerwać rybie pysk. Okonie na spinning mogą wyciągać nie tylko doświadczeni wędkarze, ale również osoby początkujące.